Halit Şefikoğlu, Bursa Gürsu’da ‘bağımsız’ca sorunları dinledi

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Gürsu ilçesinde tüm meseleler üzerine hazırladıkları tahlil odaklı projeler ile seçmenin dikkatini çeken Bağımsız Belediye Lider Adayı Halit Şefikoğlu, seçim seyahatleri kapsamında toplumun her bölümü ile bir ortaya gelip problemlerini dinlerken, vazifeye geldiklerinde kentin meselelerini çözmek ismine ürettikleri projeleri anlatma fırsatı buluyor.

Seçim seyahatleri kapsamında Şehit Cüneyt Yıldız (35’lik yol) Caddesindeki esnafla buluşan Gürsu Bağımsız Belediye Lider Adayı Halit Şefikoğlu, onlarla sohbet etti ve esnafın yaşadığı sıkıntıları dinledi.

Güne Yenidoğan Kapalı Pazar Alanında üzerinde kurulan pazar yerini ziyaret ile başlayan Şefikoğlu, Cumartesi Pazarında başlattığı Rahmet Duasını, Yenidoğan kapalı pazar alanında da başlattı. Daha sonra 35’lik yol üzerindeki esnafı tek tek ziyaret ederek meselelerini dinleyen Şefikoğlu, esnafın sıcak ve samimi misafirperverliği ile karşılaştı.

Sokakta geçen vatandaşların da ilgi odağı olan Şefikoğlu’nu yakından takip ettiklerini belirten esnaflar, Gürsu için bilgi ve projeleri olan adayların bu seçimde misyona gelmeleri gerektiğini belirterek bu seçimdeki değişimin bağımsız aday Halit Şefikoğlu ile gerçekleşeceğini tabir ettiler.

GÜRSU’DA FAY ÇİZGİSİ ÜZERİNDE ACİL TOPLANMA YERİ VE MATERYAL DEPOLAMA TESİS PROJESİ

Halit Şefikoğlu, misyona geldiğinde Gürsu’da fay çizgisi üzerinde acil toplanma yeri ve materyal depolama tesis yapılacağını belirterek, sarsıntılarda birinci 72 saatin değerini vurguladı.

Şefikoğlu, zelzele sonrası birinci 72 saatte, yardım grupları size ulaşana kadar acil gereksinimlerinizi ve kıymetli evrakların saklanabileceği bir afet ve acil durum çantası hazırlanarak, temel gereksinimlerin yer alacağı çadır, erzak giyecek-giyecek çocuk bebek, engellilerin muhtaçlıklarının bulunduğu depolama alanı oluşturacaklarını söyledi. Şefikoğlu, ayrıyeten ilkyardım kursları açacaklarını da belirtti.

Gürsu’nun bu berbat gidişatına artık ‘dur’ demenin vaktinin geldiğini de tabir eden Halit Şefikoğlu, misyona geldiklerinde “Gürsu’da bir kalkınma seferberliği başlatmamız lazım” diyerek, iş başına gelir gelmez her alanda önemli bir kalkınma seferberliğini başlatacaklarının kelamını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir