Seydişehir’e öz kaynakla su yumuşatma tesisi 

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Seydişehir ilçe merkezinin su gereksiniminin bir kısmının karşılandığı; su sertliği ve kireç sorunu olan Çaltepe mevkiinde kurulacak İçme Suyu Yumuşatma Tesisi alanındaki çalışmaları inceledi.

“SUYUN SERTLİĞİNİ DÜŞÜRMEK İSMİNE KIYMETLİ BİR TESİSİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Çalışmalar kapsamında vatandaşlara kaliteli içme suyu ulaştırılacağını belirten Lider Altay, “Bildiğiniz üzere Seydişehir’e iki bölgeden içme suyu sağlıyoruz. Birisi Kuğulu Park Bölgesi’nden birisi de Çaltepe Mevkisinden. Bilhassa buradaki suyu kullanan mahallelerimizin suyun sertliğiyle ilgili çok ağır şikayetleri var. Suyun kaynağını değiştirme imkanı olmadığı için suyun sertliğini düşürmek ismine değerli bir tesisi hayata geçiriyoruz. İnşallah 30 Fransız sertliğindeki suyu 15 Fransız sertliğine düşürecek tesisimizin inşaatına başlıyoruz. Hafriyat süreçlerimizi bitirdik, en kısa müddette temel atarak birinci 6 ayda inşaatımızı tamamlamayı ve vatandaşlarımızın tamamına Kuğulu Park standardında su vermeyi planlıyoruz. 20 milyon liraya mal olacak tesisimiz, KOSKİ Genel Müdürlüğümüzün öz kaynaklarıyla gerçekleştiriliyor. Böylelikle Seydişehir’imizin bir sorununu daha çözmüş olacağız. Vazifemiz, Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bütün şikayetlerini gidermek. Bu bahiste ilçe belediyemizle koordineli bir halde süreci yürütüyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seydişehir’imize güzel olsun” tabirlerini kullandı.

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a takviyeleri için teşekkür ederek, şunları kaydetti: “İlçemizde konuşulan en baştaki sıkıntılardan birisi ilçemizin 5 mahallesinin kullanmış olduğu suyun sert ve kireçli olmasıydı. Dışarıdan kaynaklar araştırdık lakin kısa vadede dışarıdan bir su kaynağı getirebilmemiz kolay olmadığı için bu suyun arıtılması ve kirecinin düşürülmesi, yumuşatılması noktasında bir tahlil yolu üretildi. İnşallah KOSKİ’mizin çalışmalarıyla 2024 yılı içerisinde Seydişehir’in tamamına en harika formda içilebilir suyu temin etmiş olacağız. İlçemize güzel olmasını temenni ediyorum.”

“GÜNLÜK 100 LİTRE SANİYE KAPASİTESİNDE BİR ARITMA TESİSİ YAPIYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, “Günlük 100 litre/saniye kapasitesinde bir arıtma tesisi, yumuşatma yapıyoruz. Hasebiyle burada elde edeceğimiz suyun kalitesi Kuğulu Park’taki su kalitesiyle birebir olacak” dedi.

Cumhur İttifakı Seydişehir Belediye Lider Adayı Abdulmuttalip Demirel de hizmetin Seydişehir’e güzel olması temennisinde bulunarak Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a ve KOSKİ’ye teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir